Pewne sytuacje są nie do przewidzenia, a tym bardziej do zaplanowania, dlatego jeśli jeszcze nigdy nie stałeś się sprawcą albo ofiarą kolizji lub wypadku – to świetnie i oby tak dalej! Jednak z drugiej strony warto ubezpieczyć się na przyszłość i dowiedzieć się więcej na temat sposobów postępowania z uszkodzonym pojazdem powypadkowym. Również jest to dobry i pożyteczny artykuł do osób, które właśnie doświadczyły podobnej sytuacji i nie bardzo wiedzą jak postąpić dalej. Podpowiedź znajdziesz na szczęście w poniższym artykule.
Naprawić
Pierwszą opcją, która nie zawsze może zostać zrealizowana jest naprawa samochodu, a często także wymiana poszczególnych części. Jednak jak wspomnieliśmy nie w każdym przypadku naprawa jest zalecana czy w ogóle możliwa, ponieważ pojazd może być kompletnie skasowany lub regeneracja poszczególnych elementy może kosztować więcej niż sam samochód.
Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia samochodu oraz rangi wypadku czy kolizji, które czasami mieszczą się w granicach opłacalności, natomiast pozostałe mogą okazać się zbyt drogie lub czasochłonne, co przestaje być korzystnym dla Ciebie rozwiązaniem. Zatem takie rozwiązanie warto skonsultować z zaufanym mechanikiem, który szczerze poradzi czy warto naprawiać uszkodzone auto albo lepiej się go od razu pozbyć.
Sprzedać na własną rękę
Następnym wariantem jest odsprzedanie pojazdu po jego wcześniejszym podreperowaniu, by w miarę możliwości móc podnieść cenę wywoławczą. Możemy Ci zagwarantować, że mało kto zgłosi się po uszkodzony samochód, dlatego w tym przypadku również koniecznie musisz najpierw zainwestować w naprawę pojazdu, by funkcjonował prawidłowo, a tym samym nadawał się do sprzedaży.
Jednak mimo delikatnych uszczerbków po wcześniejszej kolizji, niełatwo będzie sprzedać taki samochód na własną rękę, a zwłaszcza gdy jest on używany od dłuższego czasu. To wszystko wiąże się oczywiście z poświęceniem większej ilości czasu zarówno na stworzenie samej oferty ogłoszeniowej, jak i odbieranie telefonów od zainteresowanych i odpowiadanie na pytania wraz z ewentualnymi spotkaniami z klientami. Co więcej, wystawienie samochodu również kosztuje, podobnie jak naprawa, dlatego podsumowując, musisz dobrze oszacować swoje zyski i straty, aby mieć pewność, że taka inwestycja zwróci Ci się w niedługim czasie na 100%.
Oddać do skupu samochodowego
I to naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie z kilku względów, a mianowicie nie musisz się już martwić żadnymi dodatkowymi naprawami czy wymianą części w samochodzie, który w zasadzie nie nadaje się już do użytku, a po jego regeneracji i tak występuje wysokie prawdopodobieństwo ponownego zepsucia.
Następnie oddając pojazd do skupu aut powypadkowych w Warszawie, możesz otrzymać za to wszystko dobre pieniądze, które mogą stać się Twoją pierwszą wpłatą na nowy samochód. Wszelkie formalności zawsze załatwiane są na miejscu od ręki, wypłata jest natychmiastowa, a porządny skup samochodów oferuje również wliczony w cenę transport samochodu do miejsca skupu. Niczym się nie przejmujesz, a możesz tylko zyskać bez potrzeby wkładania w to swojego cennego czasu i dodatkowych pieniędzy, co bynajmniej nam wydaje się brzmieć interesująco.